Dallas County IA Homes for Sale
-
-
$219,900
- 2 Beds
- 1.5 Baths
- 1,268 Sq Ft
7425 Wistful Vista Dr Unit 204, West Des Moines, IA 50266
7425 Wistful Vista Dr Unit 204, West Des Moines, IA 50266Alen Agic RE/MAX Concepts
-
$220,000
$5K PRICE DROP- 4 Beds
- 2 Baths
- 1,869 Sq Ft
107 W 5th St, Woodward, IA 50276
107 W 5th St, Woodward, IA 50276Carrie Moats Keller Williams Realty GDM
-
$410,000
New Construction $95K PRICE INCREASE- 2 Beds
- 2 Baths
- 1,433 Sq Ft
Canyon Plan at Barrett Estates, Grimes, IA 50111
14234 Northpark Dr Unit 39478441, Grimes, IA 50111Destiny Homes Builder -
$334,000
New Construction- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,321 Sq Ft
Fremont Plan at Southbridge - Southbridge Plat 8, Adel, IA 50003
2609 Chan Dr Unit 40147426, Adel, IA 50003Destiny Homes Builder -
$101,000
$3K PRICE DROP- Land
51 Waukee Crossing Plat 3 St, Waukee, IA 50263
51 Waukee Crossing Plat 3 St, Waukee, IA 50263 -
$449,990
- 5 Beds
- 2.5 Baths
- 2,136 Sq Ft
5005 147th St, Urbandale, IA 50323
5005 147th St, Urbandale, IA 50323Erin Herron Realty ONE Group Impact
-
$472,000
New Construction $95K PRICE INCREASE- 5 Beds
- 3 Baths
- 2,609 Sq Ft
Ryman Plan at Barrett Estates, Grimes, IA 50111
14234 Northpark Dr Unit 39478506, Grimes, IA 50111Destiny Homes Builder -
$349,900
New Construction $40K PRICE DROP- 3 Beds
- 2.5 Baths
- 1,562 Sq Ft
560 NW Atlas Ln, Waukee, IA 50263
560 NW Atlas Ln, Waukee, IA 50263Rob Burditt Hubbell Homes of Iowa, LLC
-
$689,000
- 5 Beds
- 4 Baths
- 3,930 Sq Ft
16915 Winston Cir, Clive, IA 50325
16915 Winston Cir, Clive, IA 50325Rameal Cooper EXP Realty, LLC
-
$270,000
$5K PRICE DROP- 2 Beds
- 2.5 Baths
- 1,762 Sq Ft
170 80th St Unit 103, West Des Moines, IA 50266
170 80th St Unit 103, West Des Moines, IA 50266Bridget Bennett Keller Williams Ankeny Metro
-
$699,990
- 6 Beds
- 3 Baths
- 1,984 Sq Ft
16210 Walnut Meadows Ct, Urbandale, IA 50323
16210 Walnut Meadows Ct, Urbandale, IA 50323Ps Reddy Pothireddy RE/MAX Precision
-
$2,500,000
- 5 Beds
- 7 Baths
- 6,369 Sq Ft
31600 Silverado Ln, Waukee, IA 50263
31600 Silverado Ln, Waukee, IA 50263Matthew Fischer Keller Williams Realty GDM
-
$105,000
- Land
- 10,890 Sq Ft
- $420,000 per Acre
975 Harrington Way, Waukee, IA 50263
975 Harrington Way, Waukee, IA 50263 -
$69,900
- Land
- 13,068 Sq Ft
- $233,000 per Acre
607 Ironwood Ave, Woodward, IA 50276
607 Ironwood Ave, Woodward, IA 50276 -
$145,900
- Land
- 15,681 Sq Ft
- $405,278 per Acre
17421 Oakwood Dr, Urbandale, IA 50323
17421 Oakwood Dr, Urbandale, IA 50323 -
$280,000
- 2 Beds
- 2.5 Baths
- 1,217 Sq Ft
1467 SE Superior Ln, Waukee, IA 50263
1467 SE Superior Ln, Waukee, IA 50263Hannah Reysack Caliber Realty
-
$315,000
New Construction- 3 - 4 Beds
- 2 - 3 Baths
- 1,533 Sq Ft
Charlotte Plan at Hope Meadows - Hope Meadows Plat 2, Grimes, IA 50263
647 SW Cattail Rd Unit 39474315, Grimes, IA 50263Destiny Homes Builder -
$414,900
- 5 Beds
- 2.5 Baths
- 2,045 Sq Ft
14522 Northpark Dr, Grimes, IA 50111
14522 Northpark Dr, Grimes, IA 50111Ps Reddy Pothireddy RE/MAX Precision
-
$423,000
New Construction $95K PRICE INCREASE- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,605 Sq Ft
Livingston Plan at Barrett Estates, Grimes, IA 50111
14234 Northpark Dr Unit 39478473, Grimes, IA 50111Destiny Homes Builder -
$457,000
New Construction- 3 Beds
- 3 Baths
- 2,146 Sq Ft
Palazzo CD Plan, Adel, IA 50003
2231 Chan Dr Unit 40143006, Adel, IA 50003 -
$190,000
- Land
- 2.29 Acres
- $82,969 per Acre
24 N Star Ln, Dallas Center, IA 50063
24 N Star Ln, Dallas Center, IA 50063 -
$342,000
New Construction- 4 Beds
- 2.5 Baths
- 2,006 Sq Ft
Briarwood Plan at Hope Meadows - Hope Meadows Plat 2, Grimes, IA 50263
647 SW Cattail Rd Unit 39474322, Grimes, IA 50263Destiny Homes Builder -
Price To Be Determined
New Construction- 4 Beds
- 3.5 Baths
- 1,990 Sq Ft
Lincolnshire Plan at Biltmore West - Biltmore West Plat 2, Urbandale, IA 50323
17815 Goodman Dr Unit 38829685, Urbandale, IA 50323KRM Custom Homes Builder -
$427,000
New Construction $95K PRICE INCREASE- 4 Beds
- 2.5 Baths
- 2,072 Sq Ft
Charleston Plan at Barrett Estates, Grimes, IA 50111
14234 Northpark Dr Unit 39478597, Grimes, IA 50111Destiny Homes Builder -
$94,900
- Land
- 12,000 Sq Ft
- $344,487 per Acre
00 NW Hillcrest Blvd, Waukee, IA 50263
00 NW Hillcrest Blvd, Waukee, IA 50263 -
$129,900
- Land
- 12,327 Sq Ft
- $459,011 per Acre
17601 Oakwood Dr, Urbandale, IA 50323
17601 Oakwood Dr, Urbandale, IA 50323 -
$1,119,900
$20K PRICE INCREASE- 4 Beds
- 3 Baths
- 2,130 Sq Ft
75 NW Wilder Ct, Waukee, IA 50263
75 NW Wilder Ct, Waukee, IA 50263Markjon Trierweiler RE/MAX Precision
-
$417,500
New Construction $62K PRICE DROP- 4 Beds
- 3 Baths
- 1,499 Sq Ft
9376 Modena Ln, West Des Moines, IA 50266
9376 Modena Ln, West Des Moines, IA 50266Rob Burditt Hubbell Homes of Iowa, LLC
-
$227,000
$2K PRICE DROP- 3 Beds
- 2.5 Baths
- 1,525 Sq Ft
9145 Greenspire Dr Unit 107, West Des Moines, IA 50266
9145 Greenspire Dr Unit 107, West Des Moines, IA 50266Austin Postier RE/MAX Results