Section Image

Carly Booth

RE/MAX Elite, REALTORS
33 Closed Sales
$6.4M Total Value
$120K - $445K Price Range
$192.7K Average Price
Prior 5 years

About Carly

Home Types: House
Years of Experience: 4

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
4
Total Value
$854,000
Average Sale Price
$213,500
Price Range
$122K - $265K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$547,000
Average Sale Price
$273,500
Price Range
$230K - $317K

Seller Deals

Total Deals
6
Total Value
$1,184,000
Average Sale Price
$197,333
Price Range
$100K - $265K

Buyer Deals

Total Deals
6
Total Value
$1,201,650
Average Sale Price
$200,275
Price Range
$125K - $317K

Seller Deals

Total Deals
16
Total Value
$3,063,500
Average Sale Price
$191,469
Price Range
$98K - $445K

Buyer Deals

Total Deals
17
Total Value
$3,296,450
Average Sale Price
$193,909
Price Range
$80K - $317K

Production Over Time

5 Year View

Carly's Listings and Deals

Agent Photo

Carly Booth