Section Image

John Lewis

14 Closed Sales
$7M Total Value
$465K - $625K Price Range
$497.7K Average Price
Prior 5 years

About John

Home Types: House
Years of Experience: 5

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,075,000
Average Sale Price
$537,500
Price Range
$498K - $577K

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$475,000
Average Sale Price
$475,000

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,075,000
Average Sale Price
$537,500
Price Range
$498K - $577K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$970,000
Average Sale Price
$485,000
Price Range
$475K - $495K

Seller Deals

Total Deals
4
Total Value
$2,110,000
Average Sale Price
$527,500
Price Range
$410K - $625K

Buyer Deals

Total Deals
10
Total Value
$4,858,000
Average Sale Price
$485,800
Price Range
$410K - $598K

John's Listings and Deals

John Lewis