Section Image

Kyle Adcock

Pure Realty
25 Closed Sales
$11.2M Total Value
$298K - $1.1M Price Range
$449.5K Average Price
Prior 5 years

About Kyle

Home Types: House, Condo
Years of Experience: 5

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$870,000
Average Sale Price
$435,000
Price Range
$395K - $475K

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$1,280,900
Average Sale Price
$320,225
Price Range
$232K - $385K

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$870,000
Average Sale Price
$435,000
Price Range
$395K - $475K

Buyer Deals

Total Deals
12
Total Value
$5,114,660
Average Sale Price
$426,222
Price Range
$232K - $1.1M

Seller Deals

Total Deals
5
Total Value
$2,966,000
Average Sale Price
$593,200
Price Range
$395K - $885K

Buyer Deals

Total Deals
20
Total Value
$8,271,786
Average Sale Price
$413,589
Price Range
$232K - $1.1M

Production Over Time

5 Year View

Kyle's Listings and Deals

Agent Photo

Kyle Adcock