Section Image

Michael Bennett

ATLAS AZ, LLC
31 Closed Sales
$14.7M Total Value
$280K - $1.5M Price Range
$474.1K Average Price
Prior 5 years

About Michael

Home Types: MultiFamily, House, Condo
Years of Experience: 6

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$484,000
Average Sale Price
$484,000

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$484,000
Average Sale Price
$484,000

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$800,000
Average Sale Price
$400,000
Price Range
$290K - $510K

Seller Deals

Total Deals
5
Total Value
$2,334,000
Average Sale Price
$466,800
Price Range
$280K - $750K

Buyer Deals

Total Deals
26
Total Value
$12,362,000
Average Sale Price
$475,462
Price Range
$152K - $1.5M

Michael's Listings and Deals

Agent Photo

Michael Bennett