$294,985 Sold Jun 23, 2025
2231 Catawba Trace Dr, Catawba, NC 28609
- 3 Beds
- 2.5 Baths
- 1,813 Sq Ft
- Built 2025
Last Sold Summary
- $163/SF
- 38 Days On Market
Last Listing Agent Maria Melendez SDH Charlotte LLC
$294,985 Sold Jun 23, 2025
2231 Catawba Trace Dr, Catawba, NC 28609
Last Sold Summary
Last Listing Agent Maria Melendez SDH Charlotte LLC
$185,000 Sold Aug 20, 2025
3201 Timber Run Ln Unit 73, Maiden, NC 28650
Last Sold Summary
Current Estimated Value $346,320
Last Listing Agent Brian Gribble The Liberty Solutions, LLC
$107,500 Sold Jan 28, 2026
3207 Timber Run Ln, Maiden, NC 28650
Last Sold Summary
Current Estimated Value $112,712
Last Listing Agent Jonathan Wallace Wallace Realty
$352,500 Sold Apr 16, 2026
2925 Legacy Ridge Ln, Catawba, NC 28609
Last Sold Summary
Current Estimated Value $366,301
Last Listing Agent Craig LePage EXP Realty LLC Mooresville
$374,990 Sold Jul 23, 2025
2082 Van Buren Rd, Sherrills Ford, NC 28673
Move in Ready Sold Summary
Current Estimated Value $360,485
M/I Homes Laurelbrook
2082 Van Buren Rd, Sherrills Ford, NC 28673$779,000 Sold Aug 20, 2025
1430 Mollys Backbone Rd, Catawba, NC 28609
Last Sold Summary
Current Estimated Value $825,634
Last Listing Agent Susan Dolan Ivester Jackson Christie's
$435,000 Sold Nov 05, 2025
5486 Sherrills Ford Rd, Catawba, NC 28609
Last Sold Summary
Current Estimated Value $439,037
Last Listing Agent Sheena Shaw EXP Realty LLC Mooresville
$674,000 Sold Nov 17, 2025
2551 Buffalo Shoals Rd, Catawba, NC 28609
Last Sold Summary
Current Estimated Value $692,479
Last Listing Agent Randy Sain Sain & Co. Real Estate, LLC
$361,570 Sold Jan 09, 2026
2154 Catawba Trace Dr, Catawba, NC 28609