$926,720
1532 Cricket Way, Downingtown, PA 19335
- 4 Beds
- 4 Baths
- 3,591 Sq Ft
- Built 2025
Move in Ready Sold Summary
- $258/SF
- 82 Days On Market
NVHomes Brandywine Walk - 55+
1532 Cricket Way, Downingtown, PA 19335$926,720
1532 Cricket Way, Downingtown, PA 19335
Move in Ready Sold Summary
NVHomes Brandywine Walk - 55+
1532 Cricket Way, Downingtown, PA 19335$536,250
1204 Bellows Ct, Downingtown, PA 19335
Last Sold Summary
Current Estimated Value $527,912
Last Listing Agent Theresa Tarquinio RE/MAX Professional Realty
1204 Bellows Ct, Downingtown, PA 19335$315,000
1651 Reed St, Coatesville, PA 19320
Last Sold Summary
Last Listing Agent Derek Ryan Keller Williams Real Estate -Exton
1651 Reed St, Coatesville, PA 19320$269,000
3262 Walnut St, Downingtown, PA 19335
Last Sold Summary
Current Estimated Value $280,776
Last Listing Agent Lindsey Harlan RE/MAX Town & Country
3262 Walnut St, Downingtown, PA 19335$225,000
333 Old Kings Hwy, West Bradford Township, PA 19335
Last Sold Summary
Last Listing Agent Emily Wolski KW Greater West Chester
333 Old Kings Hwy, West Bradford Township, PA 19335$350,000
168 E Church St, Downingtown, PA 19335
Last Sold Summary
Current Estimated Value $356,760
Last Listing Agent Alison Saunders RE/MAX Preferred - Malvern
168 E Church St, Downingtown, PA 19335$242,262
1017 Sunhigh Dr, West Bradford Township, PA 19380
Last Sold Summary
Last Listing Agent Leslie Curtis BHHS Fox & Roach-West Chester
1017 Sunhigh Dr, West Bradford Township, PA 19380$488,500
107 Victoria Ct, Downingtown, PA 19335
Move in Ready Sold Summary
Current Estimated Value $818,398
107 Victoria Ct, Downingtown, PA 19335